Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Komar 2351 prąd dochodzi do stacyjki dalej nie ma - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Elektryka (/forumdisplay.php?fid=222)
+--- Wątek: Komar 2351 prąd dochodzi do stacyjki dalej nie ma (/showthread.php?tid=52694)

Strony: 1 2


RE: Komar 2351 prąd dochodzi do stacyjki dalej nie ma - boinggames - 21-10-2021 01:50:25

Aktualizuję sytuację. Polutowałem stacyjkę teraz wszystko chodzi sztywno. Prąd jest na kablach tylko gdy przełączam na światła znika nawet na wyjściu z silnika napięcie wynosi 0.02v a gdy daje z powrotem na neutralną pozycję napięcie wraca na 14/15v. Nawet przez chwilę świeciły światła tak przez 2 sekundy. Drugie pytanie mam nieoryginalną linkę zmiany biegów. Pierwszy bieg jest oczywiście z nakrętkami żeby cofnąć pancerzyk od silnika ale nie idzie drugiego biegu wyregulować. Jakieś pomysły?


RE: Komar 2351 prąd dochodzi do stacyjki dalej nie ma - romek - 21-10-2021 06:14:28

14, 15v to za dużo, spróbuj na próbę podłączyć żarówkę bezpośrednio do silnika. Wydaje mi się że cewki coś niedomagają. Napiecienmoze być ale może nie być natężenia.


RE: Komar 2351 prąd dochodzi do stacyjki dalej nie ma - Dawdzio - 21-10-2021 07:40:19

Napięcie bez obciążenia może być wysokie. Można powiedzieć, że odpowiednie obciążenie działa tu jak regulator napięcia.

Powiedziałbym teraz, że masz gdzieś zwarcie.


RE: Komar 2351 prąd dochodzi do stacyjki dalej nie ma - Bartoszek00 - 21-10-2021 13:39:25

Sprawdź czy czasem oprawki od żarówek nie robią zwarcia, wykręć żarówki i przełącz na światła, jeśli napięcie będzie się trzymać bez żarówek to stacyjki jest ok,a niedomaga gdzieś przy żarówkach ( kable sprawdź czy nie są podłączone tam że zwiera plusa do masy po włączeniu swiatel).

Co do napięcia, powinno być na poziomie 6-8V bez obciążenia na biegu jałowym, , miernikiem oczywiście ustawionym na napięcie zmienne ~. Może ktoś kiedyś przerabiała i zrobił cewki szeregowo , wtedy napięcie będzie ponad 12v ale prąd o połowę mniejszy.