Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
części do komara - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Części zamienne (/forumdisplay.php?fid=225)
+--- Wątek: części do komara (/showthread.php?tid=52643)

Strony: 1 2


RE: części do komara - Debesta - 26-09-2021 02:18:20

To browarek sie należy sie.


RE: części do komara - jubilat1977 - 26-09-2021 06:49:20

(25-09-2021 23:19:19)wazniak96 napisał(a):  Z bieżniami główki ramy na Gmoto uważaj. Lepiej zmierz sobie oryginalne i spytaj o wymiary. U mnie w sporcie po prostu nie pasowały. Za to te z jackmotors pasowały świetnie.

Uwaga także na linkę prędkościomierza starego typu z gmoto - musiałem dość nieźle obszlifować tą końcówkę aby wlazła w ślimak.

Śruby są spoko, ale polecam w budowlanym wziąć zapas podkładek. Czasami jakieś śrubki zabraknie albo są za krótkie ale to raczej z tych standardowych typu M8. Te specyficzne są oki. Jeśli nie zależy Ci zbytnio na jakiejś ekstra estetyce to bierz te w ocynku. Jeśli tak to bierz chromowane z polerowanymi łbami. Te zwykłe chromowane wyglądają jak te w ocynku. Jedno co mi się jeszcze przypomina to nakrętki od śrub mocowania kierownicy (zestaw ocynkowany). Oryginalne nakrętki są węższe od tych z zestawu przez co nowe nie mieszczą się w blaszkę przytrzymującą te nakrętki. Oryginalne mają też inny skok gwintu niżeli te z zestawu.

Tylko problem w tym, że ich nie mam Tongue Ale kit w to. Majątek to nie jest a jak nie będą pasować to po prostu kupię inne.


RE: części do komara - wazniak96 - 26-09-2021 10:26:40

No ale ramę chyba masz? Tongue Sufmiareczką zmierz średnicę wewnętrzną główni ramy. Będę miał dziś chwilę to wrzucę wymiary bieżni oryginalnych ze sporta i tych z Gmoto.

Łapy se nie dam uciąć ale wydaje mi sie też, że ktoś pisał na forum że bieżnie mogą się różnić w zależności od modelu/roku Rometa.


RE: części do komara - wazniak96 - 26-09-2021 12:51:18

Wyleciało mi z głowy, że oryginalne przecież wrzuciłem z powrotem w komara xD

Te z Gmoto mają 30mm średnicy.