Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Ogar 200 jedzie i gaśnie - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Silnik, przeniesienie napędu (/forumdisplay.php?fid=221)
+--- Wątek: Ogar 200 jedzie i gaśnie (/showthread.php?tid=39388)

Strony: 1 2


RE: Ogar 200 jedzie i gaśnie - komarinho - 13-03-2016 22:55:11

nie raz zdarza się że jest mocno zapchany i wtedy motorowi brakuje pary. Sprawdź sobie to też, wypalić go i tak warto. Wybebeszasz cały, i środek ten co wyjąłeś wrzucasz do jakiejś dużej puszki do ognia, a do rury i kolanka lejesz benzynę (z umiarem) i delikatnie podpalasz. I jak się wypali to znowu i znowu aż całego nagaru się pozbędziesz. Nawet jeśli to nie jest konkretny winowajca to i tak warto to zrobić Smile


RE: Ogar 200 jedzie i gaśnie - bujak96 - 13-03-2016 23:02:10

Na pewno się temu przyjrzę, mimo że nie uważam go za winnego w ej sytuacji. Czasami przejadę 3km i zgaśnie, czasem 3m i zgaśnie, odczekam, napompuje paliwa i po czasie problem się powtarza, rozruch też stał się utrudniony :/


RE: Ogar 200 jedzie i gaśnie - bujak96 - 14-03-2016 20:45:16

Zmieniłem kondensator, był winny. Ale pojawiły się inne problemy.. Z kopki łapie za 20stym kopem, nie trzyma wolnych obrotów, nie schodzi z obrotów podczas jazdy(linka gazu się nie zawiesza), strasznie się grzeje, zrobił się słabszy i na 3biegu do połowy manetki jest okej, po odkręceniu do końca dusi się jakby nie dostawał paliwa. Obstawiam tutaj przestawiony zapłon.


RE: Ogar 200 jedzie i gaśnie - komarinho - 14-03-2016 22:10:12

a ja obstawiam że kondensator dales jeszcze gorszy Big Grin


RE: Ogar 200 jedzie i gaśnie - bujak96 - 14-03-2016 22:25:28

Z tym że kondensator kupiłem nowy, założyłem go i potem sobie przypomniałem że mam nowy z malucha, ale nie miałem już do tego nerwów.


RE: Ogar 200 jedzie i gaśnie - bujak96 - 16-03-2016 22:39:15

Kranik po części też winny, jechałem teraz na orlen, zatankowałem i już nie wróciłem xD Kranik nie podaje, odkręciłem odstojnik był w nim brud i olej, skoro był w nim olej mieszanka była za bogata czyli dlatego silnik się grzeję? Dobrze myślę? Pozostaje jeszcze kwestia nie schodzenia z obrotów. Na zimny teraz łapie od kopa.


RE: Ogar 200 jedzie i gaśnie - komarinho - 16-03-2016 23:27:57

wyczyść wszystko i doprowadź do takiego stanu jak ma być i wtedy próbuj. Wcześniej się zarzekałeś że układ paliwowy czysty a widzisz jednak wyszło Wink Działaj!