Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Brak Światła - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Elektryka (/forumdisplay.php?fid=222)
+--- Wątek: Brak Światła (/showthread.php?tid=31202)

Strony: 1 2


RE: Brak Światła - damian1814 - 20-12-2014 23:17:17

Dzięki panowie będę próbował w poniedziałek.


RE: Brak Światła - romek - 20-12-2014 23:30:06

Licz się z tym że przełacznik na kierownicy ma dosyć wredną konstrukcję i lubi tam sie zwierać, zwłaszcza jeśli końcówki przewodów są skręcone zamiast oblutowanych i za długie.


RE: Brak Światła - damian1814 - 03-02-2015 19:58:52

Witam
Dawno nic nie pisałem w sprawie tej elektryki bo mam motor w pokoju ale do rzeczy podłączyłem wszystko tak jak na tym schemacie http://chlopcyrometowcy.pl/hosting/imgs/30825_dsc02294rx.jpg
i dziwne bo tylna lama świeci a przednia tylko delikatnie żarzy ale jak przełącze przełącznikiem na kierownicy to przednia lampa gaśnie i jeszcze dodam że jak odłączę tylną lampę to przednia świeci wtedy mocno i wygląda to tak jak by masy było mało ale jest podpięte na widełki i wydrapana farba jest.I jak odłączę tylną lampę to przednia tylko świeci ale na jednej pozycji chyba na krótkiej a długich nie ma?


RE: Brak Światła - leniuchy - 03-02-2015 20:32:38

To masz coś źle podłączone w przełączniku na kierownicy. Ja robiłem według schematu i była lipa zamieniłem jeden kabelek i wszystko ok.


RE: Brak Światła - amin - 03-02-2015 20:37:34

(03-02-2015 19:58:52)damian1814 napisał(a):  Witam
Dawno nic nie pisałem w sprawie tej elektryki bo mam motor w pokoju ale do rzeczy podłączyłem wszystko tak jak na tym schemacie http://chlopcyrometowcy.pl/hosting/imgs/30825_dsc02294rx.jpg
i dziwne bo tylna lama świeci a przednia tylko delikatnie żarzy ale jak przełącze przełącznikiem na kierownicy to przednia lampa gaśnie i jeszcze dodam że jak odłączę tylną lampę to przednia świeci wtedy mocno i wygląda to tak jak by masy było mało ale jest podpięte na widełki i wydrapana farba jest.I jak odłączę tylną lampę to przednia tylko świeci ale na jednej pozycji chyba na krótkiej a długich nie ma?

Ten schemat fakt działa, ale nie jest oryginalny.


RE: Brak Światła - Odrestaurator - 03-02-2015 21:03:25

Może masz żarówkę źle obróconą. Musisz lampę zdemontować i zostawić żarówkę w tej oprawce i obracać żarówkę (w sensie wyciągnąć i dać drugą stroną jakby) bo to ma znaczenie na żarówce jest nawet odbłyśnik taki. Lub masz złą żarówkę np. może być jedno włókno spalone i przez to tylko jedne światła działają albo po prostu jest zła. Z tyłu ma być 12v a przód 6v 15/15wat na dwa włókna. Pokombinuj też z przełącznikiem z kierownicy bo może źle coś podłączyłeś albo styka coś rozbierz i sprawdź.
A i tym przełącznikiem na lampie przesuwaj tak powoli to może będzie lepiej stykać (przełącznik może być rozklekotany po prostu) A jak słabo świeci dalej to może byś słaba prądnica czy coś nie wiem by nigdy tak nie miałem.


RE: Brak Światła - damian1814 - 03-02-2015 23:02:25

Dzięki za odpowiedzi jutro pokombinuję z tą żarówką a z prądnicą raczej wszystko powinno być okej dlatego że mam calutki nowy orginalny iskrownik.