Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Teflonowe tuleje przedniego zawieszenie OGAR 200 - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Usprawnienia (/forumdisplay.php?fid=20)
+--- Wątek: Teflonowe tuleje przedniego zawieszenie OGAR 200 (/showthread.php?tid=30484)

Strony: 1 2


RE: Teflonowe tuleje przedniego zawieszenie OGAR 200 - hvil - 15-11-2014 16:24:31

Ok, poniżej rysunki takie tylko wzorcowe bym mogl to do Cada przenieść. Sprawdźcie czy o to chodziło:
Ta większa:

Ta mniejsza:

MATERIAŁ TEFLON. Wymiary zmniejszone o pasowanie ustale indywidualnie z wykonawcą.

P.s. siedzę na szkoleniu więc tylko paint dostępny. MISZCZ PAINTA:-)


RE: Teflonowe tuleje przedniego zawieszenie OGAR 200 - joozek - 15-11-2014 20:26:32

zdjęć nie widać .... Zgodnie z zaleceniami jurka_j żle to zwymiarowałeś na rysunku technicznym Big Grin

Podając wymiary tulei najpierw podajemy; wymiar wewnętrzny X wymiar zewnętrzny X wysokość tulei ... na wzór wymiarów łożyska Big Grin
Na rysunku technicznym należy podać fi IdeaIdeaIdea
Pozdrowienia dla wykształconych. Ciekawe jak oceni Twoje rysunki dla potomnych Big Grin



RE: Teflonowe tuleje przedniego zawieszenie OGAR 200 - hvil - 15-11-2014 20:33:48

jak będę miał wenę to wam walnę w kadzie tak jak winno być to jest miszczostwo painta!:-) Koledzy czemu mi zjadło drugi plik wgrywany na serwer?? Umie go ktoś odnaleźć miał nazwę większa1.jpg....niby się wgrał a tu się nie wyświetla.


RE: Teflonowe tuleje przedniego zawieszenie OGAR 200 - sebastianm - 15-11-2014 20:49:37

Dorabianie tulejek na wymiar fabryczny, tak jak pisał joozek nie ma najmniejszego sensu. Nie wiem dokładnie jak jest w ogarze, ale jeżeli są tam tuleje ślizgowe to w trakcie eksploatacji będą się one wycierać nierównomiernie. Najbardziej będą wytarte w kierunku przód->tył, znacznie mniej w kierunku lewo->prawo. Tak samo będzie się ścierać powierzchnia na ślizgach. W jawie, którą remontowałem, gdzie ślizg jest długi na ok 20cm różnica średnic na dole i górze wynosiła ok 1mm. Oczywiście na dole lagi była znacznie większa średnica. Fabryczne tulejki elegancko pasowały na górze a na dole latały. Więc zanim zaczniesz toczyć tulejki zastanów się nad regeneracją ślizgów, bo to jest połowa sukcesu.


RE: Teflonowe tuleje przedniego zawieszenie OGAR 200 - jurek_j - 15-11-2014 21:03:31

hvil, proszę bardzo, http://sendfile.pl/141288/tuleje_male.zip . Faz nie określałem, promienia na przejściu fi30-fi27 też, ale w zasadzie nóż tokarski narzuci jakiś promień.

Niech ktoś chętny wrzuci te rysunki na serwer forum, zanim hosting wygaśnie i przepadną.

Rysunki dużych dorobię jak będzie mi się chciało.


RE: Teflonowe tuleje przedniego zawieszenie OGAR 200 - hvil - 15-11-2014 21:48:23

O stary kopara opadła!!!! Ja je wrzucę na swoj dysk i tutaj za chwilę. Jak Cię zmotywować do rysunków dużych tulejek??


RE: Teflonowe tuleje przedniego zawieszenie OGAR 200 - jurek_j - 15-11-2014 21:49:17

Spokojnie, do jutra wieczór na pewno będą. Może dzisiaj...