Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Łożyskowanie koła - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Po godzinach (/forumdisplay.php?fid=22)
+--- Dział: Hydepark (/forumdisplay.php?fid=23)
+--- Wątek: Łożyskowanie koła (/showthread.php?tid=27449)

Strony: 1 2


RE: Łożyskowanie koła - szczupak54 - 13-07-2014 20:59:01

A gdy wybijales koszyczki to nie zrobiles przypakiem jakiejs rysy , wiesz o co chodzi Tongue


RE: Łożyskowanie koła - Maras - 13-07-2014 21:02:31

nie zrobiłem, cała powierzchnia wnętrza piasty jak lusterko Tongue

dodam że przymierzałem łożysko z tyłu czyli 6201 może przednie 6200 jest cieńsze?? i z chowie sie idealnie


RE: Łożyskowanie koła - szczupak54 - 13-07-2014 21:09:12

6200 ? Jest takie lozysko ?


RE: Łożyskowanie koła - Blusik - 13-07-2014 22:36:36

już ci mówie to coś ten próg to chyba jest to aby wszedł koszyk i się zatrzymał żeby nie przepadł dalej

a 2 musisz tam jeszcze dać taką okrągłą rurę w tylniej taką masz ona ustawia łożyska aby dalej nie wchodziły ważny jest rozmiar tej rułeczki bo mi taka wypadła a ,że nie jestem encyklopedią Rometa to mam sąsiada który ma 86 lat ja się z nim kumpluje to mi doradzi pomoże.Ostatnim razem to nawet dawaliśmy szprychy na felgę wszystkie więc jutro się go spytam jak i co ma być jeśli chcesz dać na przód łożyska.

A powiedź mi nie lepiej jak te kulki zostawisz bo patrz ile masz roboty z łożyskami


RE: Łożyskowanie koła - Maras - 13-07-2014 22:55:51

No wiesz, może to głupie ale mam straszna obsesję na punkcie oryginalności na każdym punkcie moich Rometów. Staram się żeby każdy miał rozwiązania takie jak ma mieć. Więc skoro 205 miała z przodu łożyska to niech będą łożyska. Może to bezsensu, ale taki już jestem Wink


RE: Łożyskowanie koła - Blusik - 14-07-2014 01:39:27

Ja w komarku miałem kulki to kulki
a co powiesz na to

Tutaj masz co co ja mam w tylniej piascie to numer 9 i 14


RE: Łożyskowanie koła - sagol - 14-07-2014 19:47:09

Ostatnio zmieniałem wianki na łożyska. Najlepiej byłoby dotoczyć sobie samemu oś ponieważ w przednim kole jest oryginalnie oś 10mm, a łożyska 6201 są pod os 12mm. Tylne osie dostępne w sklepach maja za mało gwintu żeby dać je na przednie koło. Ja u siebie postanowiłem zamiast osi dać wzmacnianą śrubę 12mm ale aby zaadaptować ją do przedniego zawieszenia należy rozwiercić pokrywę hamulca i ślimaka z 10 na 12mm i diaksikiem zeszlifować troszkę lagi. Nie jest to dużo pracy i laik może to zrobić jeżeli oczywiście będzie to robił z głową. Dystansu między łożyska nie dawałem ponieważ w piaście są te progi które trzymały koszyczki z kulkami i łożyska nie będą się przesuwać.
U mnie łożysko od strony ślimaka jest równo z piastą i też bolce ślimaka nie chciał za bardzo wejść w piastę ale jak dokręciłem koło to wszystko ładnie się zeszło. Trzeba też dać parę podkładek pod pokrywę hamulca. Oczywiście użyłem łożysk zamkniętych żeby syfu nie łapały.

Ponieważ nie ma łożysk o rozmiarze 10x32 trzeba kombinować w podobny sposób lub najlepiej dotoczyć oś, która na końcach miałaby rozmiar 10mm i była nagwintowana, a w środku miałaby 12mm.


RE: Łożyskowanie koła - tramwajarz - 14-07-2014 20:46:28

to brawa dla kolegi,jak byś nie wiedział oryginalnie na przodzie powinny być 6200 na os 10mm


RE: Łożyskowanie koła - sagol - 15-07-2014 17:11:48

Brawo, tylko że jak byś nie wiedział to piasta ma rozmiar 32mm, a łożysko 3200 ma rozmiary 10x30