Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
[Ogar 205] Dziwny wał - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Inne pytania (/forumdisplay.php?fid=21)
+---- Dział: Romet Ogar 205 (/forumdisplay.php?fid=142)
+---- Wątek: [Ogar 205] Dziwny wał (/showthread.php?tid=24401)

Strony: 1 2


RE: Dziwny wał - stqc - 06-04-2014 10:30:29

(05-04-2014 22:29:43)Damian4570 napisał(a):  Klin musi być, to po pierwsze. Po drugie chyba masz wał od S38... - choć wydaje mi się to mało prawdopodobne, skoro silnik chodzi.

Klin jest Ci tak samo potrzebny jak linka aby narysować linię nie koniecznie prostą Smile Po dokręceniu mocno magneta klin nie pełni żadnego zadania ;P


RE: Dziwny wał - DominiX - 06-04-2014 10:40:02

dobra daje piwka. A teraz prosilbym zeby ktos wytlumaczyl mi dokladnie jak rozwiercic ten stator ile cm i wgl najlepiej podeslijcie fotki jak macie moze byc na pw Smile i drugie pytanie bo stqc powiedzial ze klin po dobrym dokreceniu nie jest potrzebny wiec lepiej rozwiercac stator czy ustawic dobrze magneto i dokrecic bez klina? Wink


RE: Dziwny wał - komarek2 - 06-04-2014 10:53:11

ja też mam w 205 taki problem ale dokręciłem magneto mocno i jak kupie paliwo to zobacze czy wogóle odpali mam identyko problem


RE: Dziwny wał - BartuS - 06-04-2014 11:42:11

Lepiej rozwiercic stator bo ja np. tak mam że po jakimś czasie mi się magneto luzuje Big Grin W twoim przypadku magneto by sie przestawiło, a u mnie jeszcze ten klin czyma zanim dokrece Tongue


RE: Dziwny wał - DominiX - 06-04-2014 11:48:01

(06-04-2014 10:53:11)komarek2 napisał(a):  ja też mam w 205 taki problem ale dokręciłem magneto mocno i jak kupie paliwo to zobacze czy wogóle odpali mam identyko problem

To jeśli możesz to napisz na pw co sie stanie czy odpali wgl Big Grin
A napisze mi krok po kroku jak rozwiercic ten stator? zapłon niue bedzie wtyedy caly czas zawczesny czy cos ?


RE: Dziwny wał - charper - 06-04-2014 12:17:16

DominiX napisał(a):A napisze mi krok po kroku jak rozwiercic ten stator? zapłon niue bedzie wtyedy caly czas zawczesny czy cos ?
1.odkręć podnóżek i weź do ręki wkrętak
2.odkręć pierwszą śrubę pokrywy zapłonu poprzez dołożenie śrubokręta do wcięcia w główce śruby w odpowiedni sposób i pokręcanie w prawą stronę
3.potem drugą
4. następnie trzecią (śrubę)
5. odkręć magneto
6.ściągnij magneto
7.odłóż na półkę
8. odłącz wszystkie kable wychodzące od statora
9. odkręć WSZYSTKIE TRZY śruby mocujące stator
10. odłóż śruby do jakiegoś małego pojemnika
11. rozwierć otwory mocujące stator tak, by były równoległe do krawędzi statora tak jak jest w orginale, jednocześnie sprawdź w którym kierunku potrzeba jest je rozwiercać
12. koniec.
Czy instrukcja jak złożyć to wszystko krok po kroku również będzie potrzebna?


RE: Dziwny wał - DominiX - 06-04-2014 12:34:45

(06-04-2014 12:17:16)charper napisał(a):  
DominiX napisał(a):A napisze mi krok po kroku jak rozwiercic ten stator? zapłon niue bedzie wtyedy caly czas zawczesny czy cos ?
1.odkręć podnóżek i weź do ręki wkrętak
2.odkręć pierwszą śrubę pokrywy zapłonu poprzez dołożenie śrubokręta do wcięcia w główce śruby w odpowiedni sposób i pokręcanie w prawą stronę
3.potem drugą
4. następnie trzecią (śrubę)
5. odkręć magneto
6.ściągnij magneto
7.odłóż na półkę
8. odłącz wszystkie kable wychodzące od statora
9. odkręć WSZYSTKIE TRZY śruby mocujące stator
10. odłóż śruby do jakiegoś małego pojemnika
11. rozwierć otwory mocujące stator tak, by były równoległe do krawędzi statora tak jak jest w orginale, jednocześnie sprawdź w którym kierunku potrzeba jest je rozwiercać
12. koniec.
Czy instrukcja jak złożyć to wszystko krok po kroku również będzie potrzebna?

Dzięki ale punkt 2 mogłeś sb darować Tongue A dużo rozwiercic te otwory?


RE: Dziwny wał - kw112 - 06-04-2014 12:35:31

Tak, jeżeli właściwie ustawisz magneto względem wału i masz dobre stożki to możesz jeździć bez klina, nic się nie stanie. A ci co chcą się klucić, że bez klina nie pojedzie to lepiej niech sobie poczytają dla czego na wale jest stożek i do czego on służy. Musi być dobrze dokręcone magneto.


RE: Dziwny wał - stqc - 06-04-2014 12:43:46

(06-04-2014 12:35:31)kw112 napisał(a):  Tak, jeżeli właściwie ustawisz magneto względem wału i masz dobre stożki to możesz jeździć bez klina, nic się nie stanie. A ci co chcą się klucić, że bez klina nie pojedzie to lepiej niech sobie poczytają dla czego na wale jest stożek i do czego on służy. Musi być dobrze dokręcone magneto.

Dokładnie, i niech zerkną na zębatkę od strony sprzęgła w Charcie i pomyślą po co jest ten klin ;P


RE: Dziwny wał - DominiX - 06-04-2014 13:20:19

To na azie nie rozwiercam najpierw dobrze ustawie magneto i zaloze bez klina Big Grin a jesli bedzie sie przestawiac to wtedy rozwierce iskrownik Big Grin


RE: Dziwny wał - charper - 06-04-2014 22:17:09

Możesz dotrzeć stożek pastą do polerowania zaworów jeśli nie masz pewności. Coś czytałem że wtedy magneto będzie miało idealną styczność, wystarczy wtedy zastosować podkładke sprężystą oraz taką zaginana na nakrętkę, porządnie przykręcić i musi trzymać.