Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Silnik do crossa - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Po godzinach (/forumdisplay.php?fid=22)
+--- Dział: Hydepark (/forumdisplay.php?fid=23)
+--- Wątek: Silnik do crossa (/showthread.php?tid=14633)

Strony: 1 2


RE: Silnik do crossa - Wojtek3362 - 26-05-2013 21:25:27

A co tam jest awaryjnego? A naprawiać zawsze lubię, ale nie lubię wydawać kasy na części Tongue


RE: Silnik do crossa - Wojta - 26-05-2013 21:57:27

Nie bierz 2 suwa bo w nieoryginalnej ramie będzie ciężko z tłumikiem.
Kup zwykłe 110/125 4t chińskie jakieś 12km ma, w terenie dawał sobie lepiej rade niż am6 80cc chlodzone cieczą. Obyś tylko miał mocną rame ( koła itp.) bo te chinskie dirt bike'i są strasznie słabe ... Silnik jak uszanujesz to na prawdę długo posłuży i to nawet przy katach w lesie . 4suw ma taki plus, że brzmi jak cross, ciągnie od dołu a nie od wysokich jak w 2t i nie ma problemu z tłumikiem ;D samo kolanko i jest moc ;D w dodatku łatwy do naprawy, tanie części i zapłon cdi . Wink


RE: Silnik do crossa - Mysiu - 26-05-2013 22:05:46

(26-05-2013 21:57:27)Wojta napisał(a):  Nie bierz 2 suwa bo w nieoryginalnej ramie będzie ciężko z tłumikiem.
Kup zwykłe 110/125 4t chińskie jakieś 12km ma, w terenie dawał sobie lepiej rade niż am6 80cc chlodzone cieczą. Obyś tylko miał mocną rame ( koła itp.) bo te chinskie dirt bike'i są strasznie słabe ... Silnik jak uszanujesz to na prawdę długo posłuży i to nawet przy katach w lesie . 4suw ma taki plus, że brzmi jak cross, ciągnie od dołu a nie od wysokich jak w 2t i nie ma problemu z tłumikiem ;D samo kolanko i jest moc ;D w dodatku łatwy do naprawy, tanie części i zapłon cdi . Wink

Spawak i spokojnie wrzuci wydech. Człowieku, nie takie rzeczy się ze szwagrem klepało Smile

2T do 250 jest lepszy od 4T. Wyżej to już można myśleć o 4T.
Jak dobrze zrobisz 2T to i pociągnie od dołu.


RE: Silnik do crossa - Wojtek3362 - 26-05-2013 22:06:01

Nie chcę chińskich, po przygodach ze sraczem nie chce już takich zabawek Big Grin Czemu będzie problem z tłumikiem? I też myślałem o spawaku jak mysiu. Biorę ten silnik jawy, może nie koniecznie będę robił crossa tylko quada. Oglądałem filmiki i widzę że silnik bez problemu sobie radzi ze wszystkim.