Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
rejestracja???? - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Inne pytania (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- Wątek: rejestracja???? (/showthread.php?tid=11462)

Strony: 1 2


RE: rejestracja???? - Grzesiek_1981 - 17-02-2013 19:58:57

gadałem dzisiaj z moim tata on cos muwił ze wujek załatwiał papiery w gminie zeby nie placic oc albo wyrejestrował to mozliwe ze 20 lat temu mozna było załatwic w urzedzie gminy wyrejestrowanie rometa motoroweru???


RE: rejestracja???? - Grzesiek_1981 - 21-02-2013 00:40:36

witam sprawa co do rometa motoroweru jest taka sprawa. Wczoraj był osobiście Wujaszek WK i się dowiadywał czy romet jest zarejestrowany "czyli jest zarejestrowany" jest dla mnie zielone światełko i wujek też załatwił oświadczenie podpisał się osobiście ze został zagubiony dowód REJESTRACYJNY oświadczenie jest.Problem jest z OC bo wcale jego nie ma nie dostawał do zapłaty albo zrobił jakieś wypowiedzenie on już sam nie pamięta ,martwi się czy nie będą jego ścigać za nie zapłacone OC z tamtych lat wstecz chyba PZU.Ja chce zrobić tak spisać z nim Umowe -Kupna sprzedaży ,oświadczenie mam ze zgubił dowód ,tablice rej mam stare zielone,przegląd muszę zrobić, a co OC jak podpisze umowe to ja nie bede płacił za tamte lata ????tylko ubezpiecze po zarejestrowaniu na mnie czy przed zarejestrowaniem zapłacić???bo jak pamiętam jak robiłem z autem to później przy odbiorze twardego dowodu chcieli ważne OC do pokazania .Pierwsze Cyfry na ramie oznaczaja rok??? czyli 81-******??? prosze rade


RE: rejestracja???? - Grzesiek_1981 - 21-02-2013 01:47:26

witam jeszcze raz nie wiem jak wypełnić umowe kupna sprzedaży chodzi mi o ten podpunkt

Pkt.1
Przedmiotem umowy jest sprzedaż MOTOROWERU
Marka:
Model:
Pojemność silnika: Rok produkcji:
Nr ramy: …
Nr rejestracyjny: …
Uwagi: …

proszę o pomoc Marka to pewnie ROMET a MODEL to jaki???POJEMNOŚĆ ile wpisać???a rok to pewnie 1981R numer ramy to pisać bez 81 roku , bo jak bym miał dowód rejestracyjny to by było łatwo ale ze niema to kiszka a jeszcze podepne zdjecie znalazłem na forum jest to romet kolegi z forum ale ten wujaszka jest taki sam zielony tylko w gorszym stanie troszki ale orginał oto link fotki
http://fotoo.pl//out.php?i=335501_20120817-181751.jpg

pozdrawiam


RE: rejestracja???? - nie_mientki - 21-02-2013 02:04:42

Masz to samo co ja. Klasyczny T1 w zielonym kolorku z ostatniego roku produkcji. Ja się wycwaniłem i jako model wpisałem "Romet 50". I teraz tylko tablicę przerzucić i mogę jeździć na motorynce, komarze czy co mi tam w łapy wpadnie. Numery...to nie problemBig Grin

Pisz 81 rok. I prześlij mi nr ramy na PW, może stały obok siebie w fabryceBig Grin


RE: rejestracja???? - Grzesiek_1981 - 28-02-2013 21:34:50

dzieki wszystkim za odpowiedzi co do rejestracji pomogło mi to dzisiaj zarejestrowałem rometa na siebie i opłaciłem wiec teraz został remonty wymiana czesci i odnawianie do orginału ale bede miał pytania napewno co do rometa.pozdrawiam


RE: rejestracja???? - Grzesiek_1981 - 03-03-2013 22:01:36

witam romet na ramie ma 1981 rok a w dowodzie ma rejestracje pierwsza 1987rok to moze byc ze 6 lat jego składali lub leżał w magazynie???bo w WK czy maja w papierach rok produkcji wpisany???pozdr


RE: rejestracja???? - nie_mientki - 03-03-2013 22:43:55

Zapewne ktoś kupił i nie zarejestrował od razu. Ot, cała tajemnica.