Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!

Pełna wersja: Jubilat 2 - 1987r.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam, oto kolejny z mych Rometów, Jubilat 2. Od 87 roku w rodzinie. Stał na strychu około 20 lat. Obecnie służy mi jako rower do jazdy na codzień. Wiecznie coś jest do poprawy. Ma dużo nieoryginalnych elementów. Lakier i naklejki są nieco zniszczone.
Planuję w przyszłości wykonać remont kapitalny wraz z przywróceniem stanu oryginalnego, jednak na razie nie mam na to czasu ani środków.
Ostatnio nieco spolerowałem nieco elementy chromowane i aluminiowe, efekt nie jest doskonały ale mnie zadowala. Muszę w najbliższym czasie wykonać przegląd i naprawę piasty "torpedo" ze względu na niską skuteczność hamowania i "przeskakiwanie" pedałów.
Efekty polerowania:

Nowa lampka tylna i pomarańczowy odblask:


Pompka przeniesiona z ramy, pod siodełko obok fabrycznej;
Piękny jubilat ! Gratuluję
Bardzo fajny jubilacik Proponuję go całego rozebrać i porządnie odtłuścić i nasmarować na nowo. Gdybyś szukał części do niego między innymi klamek hamulca itp to napisz do mnie na priv.
Przednią piastę czyściłem i smarowałem od nowa, a za torpedo muszę się wziąć niedługo. Wkładu suportu jeszcze nigdy nie wyjmowałem, ale kiedyś trzeba spróbować.
Hamulec mu zakładasz z przodu bo mam klamkę do niego. Proponuję mu lampki zmienić na oryginalne oraz siodełko
Piękny Jubilacik :-). Co do polerki - nie ma się czego przyczepić. Wyszła świetnie :-).
Hamulec już ogarnięty, co prawda na nie oryginalnej klamce ale jest solidna i metalowa. Jak klamka jest z obejmą to warte przemyślenia.
Obejma się też znajdzie klamka jest plastikowa ale obejma metalowa. Mogę fotki przesłać i na pocztę elektroniczną. I tanio sprzedam.Mam też siodełko oryginalne romet z lat 90tych
Przekierowanie