Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!

Pełna wersja: Romet Ogar 200 brak mocy!
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam posiadam taki motorower jak ogar 200 87r. Motorek mam po dziadku, przez parę ładnych lat stał w garażu, aż w końcu po ciężkich próbach zostałem jego posiadaczem. Motor po wyjęciu z garażu miał wyczyszczony bak cały gażnik nowe uszczelki filtr itp itd. Problem polega na tym że ogar czasami odpali od kopa a czasami trzeba go pomęczyć, jak już odpali pojeżdzi chwilę +/- 2km bez problemu pełna moc na każdym biegu po czym traci moc po dodaniu go muli słabnie i gaśnie, ma przebłyski mocy zacznie go mulić i nagle wrócic pełna moc po czym go znowu muli, gdy zgaśnie cieżko jest go znów odpalić gdyż zalewa strasznie świecę, a jak już odpali sytuacja się powtarza, bardzo bym prosił o pomoc i wyrozumiałość, jestem nowym forumowiczem, a przygodę z tym pięknym klasykiem dopiero zaczynam. Pozdrawiam!Blush
Sprawdź i wyczyść gaźnik, nie wiem jak się rozbiera ten typ ale warto przedmuchać w nim wszystkie dysze. Druga sprawa sprawdź przewód gaszenia, może jest gdzieś przetarty lub ma przebicie.
Długi czas walczyłem z tym silnikiem. Motorower stał kilka lat bez ruchu, aż wziąłem się za niego ja. Czasem odpalał od kopa, czasem nie miał mocy, gasł. Raz najpierw przygasał, później się rozkręcił i jechał świetnie, a tuż po tym pchałem motorower 5 km, bo nie palił, zalewał świecę. Tuż po tym odpalił od pierwszego kopa.
W moim przypadku winne okazały się, jeszcze oryginalne, zacierające się łożyska na wale.

Jeśli jesteś pewien, że zapłon jest dobrze, a gaźnik jest czysty to może się okazać, że warto jednak zrobić remont. To nie jest bardzo skomplikowany sprzet, gaźnik nie ma nawet śruby regulacji mieszanki paliwo-powietrze. Ustawiony jakkolwiek powinien się odezwać (mimo to upewnij się co do jego sprawności i prawidłowego poziomu paliwa w komorze pływaka). Zapłon nie musi być ustawiany mikrometrem. Jeśli ustawiasz go z użyciem szczelinomierza i suwmiarki, i nie chce działać to znaczy, że cos jest nie tak.
Sprawdzę te rzeczy i dam znać czy coś jest lepiej!Wink
Temat ogarnięty, przeczyscilem gaźnik jeszcze raz i ustawiłem zapłon, motorek pali elegancko i nie zalewa świecy zobaczymy jak się spisze na drodze Wink
Przekierowanie