Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!

Pełna wersja: Motorynka sama wchodzi na max obroty.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam,
Mam pytanie do Motorynki gdyż odpalam ją i sama wkręca sie na max obroty, gazowanie rolgazem ani kręcenie regulacją nic nie daje. Gdzie szukać przyczyny?
W lewym powietrzu. Uszczelka między gaźnikiem a cylindrem powinna iść na pierwszy ogień. Oczywiście zakładam że przepustnica chodzi płynnie.
Czy dobrze ustawiłeś gaźnik, i sprawdzałeś czy magneto nie ma tarcia ?
W moim silniku 022 okazały się te dwie rzeczy, gdy miałem ten sam problem.
Najprawdopodobniej simmering od strony zapłonu jest do wymiany.Łapie lewe powietrze.Rozmiar takiego simmeringa to 17*40*7 albo 17*40*10.A koszt to 3 zł.Zdejmujesz iskrownik,stary wydłubujesz śrubokrętem.Nowy maczasz w oleju do 2T i wciskasz.Jak będzie stawiał opór to delikatnie pobij przez jakieś drewienko albo rurkę.Albo uszczelka pod gaźnikiem jest uszkodzona.Ale wątpie.
Zapomniałeś dodać że powinien wygładzić rant w karierze w który ma wejść simer często brak tego zabiegu powoduje uszkodzenie simera.

Pozdro
Właśnie,są takie zadziory,ja jak kilka lat temu zaczynałem przygodę z rometami,to zniszczyłem simmer w ten sposób.Należy wziąć mały pilnik lub gruby papier ścierny i zetrzeć te zadziory.Co do simmerów to tylko dwuwargowe,są trwalsze od jednowargowych,których już chyba nie robią.
Problem już rozwiązany, wymieniłem uszczelke miedzy cylindrem i gażnikiem a także żle byla ulozona linka gazu byla napieta troche i tez mogla to powodowac.Dzieki i pozdro
Trzymaj się. Smile
Przekierowanie