Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!

Pełna wersja: Ogar 205 - Za wysokie obroty.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Witam, jako iż uporałem sie z kołem, założyłem dzisiaj zapłon, gaźnik, zapłon napewno dobrze ustawiony, i odpalam go a on ma takie za wysokie obroty wg mnie, oraz czasem tak jakby przygasał, dodam że w gaźniku mam chyba za mocno wkręconą dysze, lecz nie wiem, macie tutaj link do filmiku jak on teraz chodzi: https://www.youtube.com/watch?v=3nfLzGUq...e=youtu.be o co moze chodzić?
To nie Ogar 205 tylko Romet 2375 to raz. Dwa, że na tym filmie za dużo to nie widać/słychać bo odpali i zaraz zgaśnie.

Może gaźnik zapchany?
Gaźnik był czyszczony, ale słyszysz z początku te obroty, i takie utrzymuje ciągle. a po krótkiej jeździe są normalne na biegu jałowym, świeca ma kolor czarny, i chcę dodać że jak miałem iglice 3 ząbkową zmd to na 1 ząbku od góry bardzo ladnie trzymal obroty, i swieca kawa z mlekiem
To, że zimny silnik ma wyższe obroty niż gdy się rozgrzeje to normalne zjawisko. Dlatego obroty reguluje się na rozgrzanym silniku.
A jaki może być powód czarnego nagaru na świecy?
może być za wysoka dawka paliwa, różne czynniki mają na to wpływ
A jak to wyregulować poprawnie?
no a jaką masz teraz iglicę? skoro piszesz, że na oryginalnej było ok? na iglicy masz nacięcia i ustawiasz od najwyższego to jest uboższa mieszanka a na samym dole jest najbogatsza.
Na orginalnej 3 ząbkowej na 1 ząbku od góry było ok, teraz mam 4 ząbkową i na 2 ząbku od góry mam i jest jak jest.
a jak masz wkręconą śrubę do regulacji obrotów? wkręć ją do końca potem wykręć na ok 1,5 obr. Nie wiem to prosty gaźnik tam nie ma nic skomplikowanego. może masz nieszczelność między gaźnikiem a cylindrem? gaźnik nie ma wygiętych "uszu"? teraz sobie przypomniałem, że miałem podobnie i okazało się, że gaźnik nie przylegał tak jak ma być. Spróbuj go odpalić i lekko przysłonić filtr powietrza i zobacz czy jest jakaś różnica. Spróbuj jeszcze podnieść tą iglicę o jeden rowek
mam wykręcone o 1,5obrotu, uszelkę mam starą jeszcze zmd łączącą gaźnik z cylindrem, ale w dobym stanie wg mnie jest. Spróbuje zaraz wlasnie tak zrobic jak mowisz.

jak przytykam filtr to go zmula.
to znaczy, że lewego powietrza nie ciągnie. oglądając ten filmik to moim zdaniem chodzi jakby paliwa nie miał. Świeca na pewno jest dobra? nie masz innej? Gaźnik na pewno jest drożny? kranik puszcza ładnie paliwo? nie mam pomysłów już co to może byćHuhHuhHuhHuh
Raczej nie ma go zmulać, ale gasnąć.
Może linka za krótka.
Patrzcie, przyjechał do mnie kolega z Chińskim gaźnikiem za 60zł, założyłem, lekka regulacja... https://www.youtube.com/watch?v=zJg23Qwq...e=youtu.be Dobrze chodzi?
no dobrze, więc coś masz nie tak ze swoim gaźnikiem.
Stron: 1 2
Przekierowanie