Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!

Pełna wersja: Rozpołowienie 023 - kilka pytan
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witajcie,

Musze rozpołowić 023 w celu wymiany walu korbowego
Zakładając że ściągnąłem już magneto, sprzęglo i ten większy tryb od strony sprzęgła, wykręciłem wszystkie widoczne śruby, te z zewnątrz i w środku silnika. Na końcu tego wałka

było zabezpieczenie, zdjąłem je, wybiłem też tleje z modowań silnika, więc chyba praktycznie nic go nie trzyma

Co dalej? Wsadzić coś miedzy polówki i delikatnie odginać?

Dawce już rozpołowiłem ale tam moglem zrobić to na odwal sie bo karter był pęknięty i tam lożysko od strony sprzęgła z tego dużego trybu zostało w karterze, tak powinno być?
Ten hmm.. odbijak? też trzeba zdjąć, ale możesz już próbować rozpoławiać to może to go wypchnie już.
Uderz lekko po wale bo i tak idzie na wymianę Big Grin
rady sugestie?
Spróbuj nagrzać gniazda łożysk opalarką, powinno łatwiej pójść.
Szczupak wyczerpał temat w zasadzie, pierdo Smile w czop wału np. od strony sprzęgła, trzymając tym samym karter od strony sprzęgła, a śrubokręt możesz śmiało wsadzić tam gdzie masz te tuleje na silnik.

Tylko zderzak, półksiężyc z wałka kopniaka ściągnij, bo jeszcze ci blokować będzie.
Ja polecam wykonać ściągacz, jeśli tylko masz trochę zdolności, to poradzisz sobie bez problemu i masz gwarancję, że nic nie stanie się z karterami. Ja w grubej blasze zrobiłem cztery mniejsze dziury w miejscach otworów w karterze na śruby z mocowania prawej pokrywy. W te otwory wsadzasz właśnie cztery śruby z prawej pokrywy - one będą ciągnąć prawy karter. W blasze robisz jeszcze dwie większe dziury w miejscach wału korbowego i wałka kopniaka. Potem przy tych dziurach do blachy dospawałem większe nakrętki - w nie wkręcasz dwie śruby które będą pchały wał korbowy i wałek kopniaka. Zresztą rysunek takiego ściągacza jest w książce "Instrukcja napraw motorowerów Romet".
Ja bym uderzył mlotkiem w wal asz kartery by się rozeszly
Na pewno nie wbijaj nic między kartery! Zrobisz uszczerbki! Połóż silnik na boku (tak żebyś miał przed sobą stronę od zapłonu i podłóż coś pod niego) Potem przez drewienko pukaj w wałek kopniaka i wał Smile Oczywiście tak by silnik rozchodził się równomiernie Smile
Przekierowanie