Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!

Pełna wersja: Chart - sprzęgło nie chodzi
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Siemka!
Mam problem z moim Charciątkiem Sad Kupiłem parę części, zadowolony zmieniam kranik i pare innych drobnostek i już chciałem złożyć silnik (nie był rozpołowiony, tylko pokrywy zdjęte), ale.. coś dziwnego się dzieje przy składaniu. Mianowicie, wajcha od sprzęgła po typowym luzie ok 2cm nie wysprzęgla. Jak nałożę nie przykręconą pokrywę na silnik i nacisnę wajchę sprzęgła, to pokrywa się podnosi, jak zakręcę to jest pole ruchu 1-2 cm.. chciałem jeszcze rozebrać sprzęgło i zajrzeć do niego czy wszystko ok, ale albo jestem niekompetentny albo coś jest nie tak. Śruba-kołek-docisk dekla Big Grin ma leciutko zaznaczony gwint, czy nie powinien być śrubką? I nie wiem jak zdjąć dekiel.. Dzięki wam za pomoc Smile

Zobacz czy masz wszystkie podkładki.
Nie mam dwóch z podkładek z numerami 2, 9 i 10.. Musiały mi się zgubić, bo wcześniej chodziło.. Dzięki za pomoc Wink
Załóż jedną m5.
Dzięki za pomoc, a nie wiecie jak ściągnąć element 19? i czy nr. 3 nie powinien mieć gwintu, czyli być śrubą?

EDIT: kw112, skąd jest ten schemat? bo jeśli to jest jakaś książka albo coś w tym stylu, a Ty znasz tytuł, to bardzo mi pomożesz Wink
Z google grafika Big Grin
Element 19 to jest przecież oring Smile. A element 18 ściągasz normalnie podważając śrubokrętem, on jest na wcisk, nie ma gwintu ani zabezpieczenia.
Właśnie o 18 mi chodziło Wink ale i tak mam problem, jednak podkładki były 2 z 3, ale próbowałem różnych kombinacji, i nadal to nie działało.. a 18 próbowałem podważać właśnie grubym dużym płaskim śrubokrętem i o malo co sie nie złamał, więc coś jest chyba nie tak.. i mam pytanko, bo zauważyłem pęknięcie na pokrywie z dźwignią sprzęgła - pokrywa do wymiany?
Do spawania Wink
w sumie racja, mam 1 znajomego ze spawarką to się z nim zgadam Wink dzięki. Nie wiecie co z tym sprzęgłem? tak jak pisałem włożyłem podkładki o prawie identycznych wymiarach, ale czy to wymaga aż tak wielkiej dokładności żeby cokolwiek działało?
Siemanko, zauwazylem ze jak wloze srubokret miedzy tarcze i przekrece to tarcze sie ruszaja razem z deklem, a jak założe i z całej siły scisne oboma rekami to jednak sie naciska ale klamkę to bym takim naporem złamał... To możliwe że to przez brak oleju?
Nie wiem ja nic z tego nie rozumiem.
Rozbierz te sprzęgło sprawdź kompletność stan przylgni kielichów,czy przekładki nie są wybrzuszonym, długość sprężyny, grubość tarcz i co jest zużyte wymień. Możesz dodać tutaj zdjęcia czy wymiary, pomożemy stwierdzić zużycie.
https://www.youtube.com/watch?v=E2vw29m69aI
Przekierowanie