Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!

Pełna wersja: [mr2 żak] ogóle pytania.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Szukam ogólnych informacji na temat kolorów żaka. Nie znalazłem nic konkretnego, jedynie po zdjęciach z google znalazłem 3-4 wersje kolorów. Bordowy, niebiesko siwy, seledynowy z rysia i chyba czerwono siwy ale to lipa.
Ktoś wie dokładnie jakie były wersje kolorystyczne? Generalnie skłaniam się ku seledynowemu bo bordowego mam już komara więc wiadomo.... każdy musi być inny :-)

Pytanie z innej beczki; są jakieś szacunkowe informacje ile żaków jeszcze zostało? Setki, dziesiątki czy mniej?
Czy kierownica z komara pasuje do żaka?
Spisu nie prowadzę ale wydaje mi się że Żaków zostało jeszcze stosunkowo dużo skłaniał bym się ku tysiącom . Wiem , wiem że rzadko się spotyka .Jednak bywam na MWB w Łodzi i widzę po stoiskach jakiś błotnik ,bak czy inny element pasujący . Dziś będzie łatwiej złożyć z części niż spotkać jakiegoś kompletnego w szopie . Wiele tego jest w muzeach czy szkołach mechanicznych jako prace dyplomowe.
Pozdrawiam
A kolory niebieski smerfowy i szary jakie mają numery? To są pewnie te same odcienie co szły w sztywniakach.
Mój Rysiek był malowany na turkusowy (taki blady smerfowy) i szary. Chociaż, nie wiem, czy szary jest oryginalny, ale wygląda na taki (wymieniona osłona przedniego światła). Nazwa była wymalowana nie na biało, ale na delikatny beż (ecru). Smile
Kolory żaków jakie znam to wersja bogata raczej w malowaniach dwubrwntch- niebisko szare, czerwono szare, czerwone lub seledynowe.
Model mr2E miął także prawdopodobnie czasem chromowane boczki zbiornika paliwa.

(03-11-2014 00:49:15)rumun napisał(a): [ -> ]Czy kierownica z komara pasuje do żaka?

KIerownica do żaka jest zupełnie inna niz w komarze.
Przekierowanie