Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!

Pełna wersja: To że nie pali na ciepłym to wreszcie wina zapłonu czy gaźnika??
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Siema
Dostałem przedwczoraj drugiego ogara 200 i na zimnym pali z pierwszego a jak sie rozgrzeje to można kopać nawet cały dzień i nie zapali a z pychu lekko popchne i idzie jak głupi. Szukałem tych tematów na forum i jest rzeczywiscie ich mnóstwo ale nie którzy piszą że to IKOV drudzy zapłon. Jak to wreszcie z tym jest?? bo chce wyeliminować ten problem, bo np mój pierwszy ogar 200 nawet zagotowany z pierwszego odpali.
Stawiam Piwka Big Grin
Na każdej świecy nie pali na ciepłym? Jikova to raczej wina nie jest, bardziej obstawiam właśnie świecę lub zapłon.
U mnie nie palił na ciepłym bo lewe powietsze łapał do komory korbowej
jest wiele przyczyn nie palenia z 1 na ciepłym w jawkach. Na twoim miejscu zaczął bym od wymiany kondesatora na np od WFM i dać go przy cewce butelkowej co by się nie grzał. Poziom paliwa w gaźniku również może być przyczyna. Ustaw tez zapłon na 3 mm przed gmp.
Ja miałem ogara i mój tata miał Jawkę i jak mi to tłumaczył. 90% Silników Jawki nie pali z kopniaka. Jak chciał, żeby mu odpalała z kopniaka, ustawiał zapłon tak, że go motorynka objeżdżała, a jak chciał, żeby jego Jawka jechała, a nie się toczyła to ustawiał zapłon inaczej.Wtedy nie paliła z kopniaka, tylko z popychu, ale chodziła jak głupia. Ja to samo miałem u siebie. Jak chciałem, aby jechał to nie odpalał mi z kopniaka (no może ze 2 razy jak miał dobry humor na zimnym mi się zdarzyło). Możliwe po prostu, że masz taki egzemplarz i nie ma co rozbierać pół silnika :>
Ja tam się nie dźiwie źe na ciepłym nie odpala z kopa tylko z popychu mój też tak ma :F
Michał nom pacz tata mi mierzył prędkość leci 71km/h na zimnym z kopa zapalisz i trzyma obroty jak sie rozgrzeje to z kopa nie zapalisz i obrotów nie ustawisz bo gaśnie co to może być?
Zmień świecę, najlepiej na ,,iskra f95 super".
Wymień kondensator i umieść go na zewnątrz silnika, np w schowku, lampie, przy cewce butelkowej by sięgnie grzał.
Ustaw poprawnie zapłon.
Siemka Kamil wszystko zrobiłem co mówiłeś tylko świecy z zmienialem bo nie mialem takiej wszystkie moje romety jezdza na F75 i ten ogar 200 tez czy to moze byc przez te świwce??
Całkiem prawdopodobne, świeca to nie duży koszt więc lepiej go wyeliminować
Ja mam podobny problem siedzę na forach i spisuję na kartce co mam zrobić korzystając z tego że święto a co do tego kondensatora przy cewce butelkowej to pod który kabel go wpiąć? ? ?
To jest wina gaźnika. U mnie zimny pali od ręki, a ciepły po 4-5 kopach, ale już jawa mustang kolegi, do której wsadziliśmy gaźnik gm12(wg. pomysłu Bosza) i na ciepłym, i na zimnym pali normalnie, tj. od pierwszego kopnięcia.
(02-05-2014 09:35:24)lincoln_88 napisał(a): [ -> ]Ja miałem ogara i mój tata miał Jawkę i jak mi to tłumaczył. 90% Silników Jawki nie pali z kopniaka. Jak chciał, żeby mu odpalała z kopniaka, ustawiał zapłon tak, że go motorynka objeżdżała, a jak chciał, żeby jego Jawka jechała, a nie się toczyła to ustawiał zapłon inaczej.Wtedy nie paliła z kopniaka, tylko z popychu, ale chodziła jak głupia. Ja to samo miałem u siebie. Jak chciałem, aby jechał to nie odpalał mi z kopniaka (no może ze 2 razy jak miał dobry humor na zimnym mi się zdarzyło). Możliwe po prostu, że masz taki egzemplarz i nie ma co rozbierać pół silnika :>
To ile milimetrów przed gmp u ciebie następowała iskra?
Przekierowanie