Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!

Pełna wersja: Prędkość? Romet Ogar 205
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam,
Ile powinien jechać Romet Ogar 205 po 100 kilometrach docierania? mój jedzie ledwo 35-39 co z tym zrobić coś z nim źle czy co? Ta prędkość przy full gazie? mOże większa ilość paliwa? jak to zrobić?


(Nie żebym OD RAZU katował Rometa)
Zbędnych komentarzy nie pisać bo syf się robi (nie katuj Rometa)
100km docierania?!?!? Przecież to się dopiero co zaczęło docierać, po samej wymianie pierścieni, powinno się dłużej docierać.
Okej ale ja się pytam czy taka prędkość jest prawidłowa (realna)
Po 100 kilometrach to się nawet powinieneś nie odważyć tego sprawdzić...
No okej na chwilę dałem żeby sprawdzić ale to prędkość prawidłowa czy nie?
Jak zrobisz minimum 500km to wtedy o to pytaj. Teraz dbaj o aparat zapłonowy i odpowiednią mieszankę. Po 100km, pewnie jeszcze nie masz nawet dobrego sprężania więc o czym tu mowa.
No to taka prędkość mogła by być prawidłowa? z jaką prędkością jezdzić?

Odpowiadać Big Grin
Nie można jednoznacznie tak odpowiedzieć, ponieważ silnik osiągnie pełną moc dopiero w końcowej fazie docierania. Teraz ciśnienie sprężania może być niższe od docelowego i silnik będzie zbyt słaby aby rozwijać np 50km/h. Dużo zależy też od Twojej wagi, opon, warunków pogodowych itd...

Co do prędkości, to o ile dobrze pamiętam, to te dane masz podane w książce "Obsługa i naprawa, motorowery Romet" do ilu km/h można się rozpędzić na każdym biegu w trakcie docierania.
Dzięki ale książeczki nie mam chyba trza będzie jezdzić na 3/4 gazu :/
Mi po około 200km docierania jechał już te 50km/h. Na razie jeździj spokojnie i uważaj na temperaturę.
Ja docieram komara i dopiero jedzie mi na full gazie tylko 35 km/h a dopiero 20 km docierania pierścieni więc prawidłowa prędkość docierania komara, ogara i innych motorowerów marki Romet, oprócz Ogara 200 to 12 km/h na 1 biegu oraz 25-30 km/h na 2 biegu.Jak jeździsz ciągle na 1 biegu to silnik się męczy i nie jeździj w upalne dni a najlepiej to po deszczu się silnik chłodzi(lepiej nie jeździć wtedy kiedy pada deszcz)
Przekierowanie