Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!

Pełna wersja: Ogar nie pali bez dodania gazu
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam mam problem ze swoim ogarem 205 a mianowicie nie odpala bez dodania gazu. Dam trochę gazu to zapala. Mam gaźnik k60b więc po dodaniu gazu ssanie się wyłącza. Bez gazu nie odpala. Czego to może być wina? Proszę o pomoc.
wkręć bardziej śrubkę od obrotów
Odpalić to ja odpalę ktoś trzyma tą wajchę od ssania i wtedy zapala. Chodzi mi o to co jest przyczyną że ogar nie odpala bez dodania gazu? Kompresja czy świeca??
motorowery romet powinno się zawsze odpalać z gazem, bo tak jest napisane w instrukcji obsługi
Regulacja gaznika czyli powietrza i wolnych kolegi na k60b chodził cudnie niziutkie wolne palił z kopa bez gazu Smile Na org gazniku takie obroty to marzenie Smile
(05-06-2013 21:42:04)szopen45 napisał(a): [ -> ]Regulacja gaznika czyli powietrza i wolnych kolegi na k60b chodził cudnie niziutkie wolne palił z kopa bez gazu Smile Na org gazniku takie obroty to marzenie Smile

Ja tak miałem w ogarze 200 w zimę. ładnie pyrkał na wolnych.
Nic nadzwyczajnego.
Musisz sobie odpowiedzieć na pytanie-jak gasi się Rometa. Ano przez odcięcie iskry. Więc przez parę obrotów silnik dostaje mieszankę i jej nie spala(bo niby jak...). Więc siłą woli zalewa się go. A skoro tak silnik potrzebuje więcej powietrza-a to zapewnia otwarcie przepustnicy. I w takim wypadku zrezygnowałbym z ssania.
Nie z gazem bo mam też kadeta i on odpala tylko bez gazu, ale wydaje mi się że chyba rozwiązałem sprawę. Podejrzewam sprzęgło bo czasami się ślizga.
A co ma sprzyngło do odpalania?
hmm ja prawie zawsze z gazem odpalam ( aprilia rx, pegaso ) rzadko odpali bez chyba, że jest mega zimny ( w zime Big Grin ) a z komarkiem różnie, raz odpali bez gazu a czasem trzeba z Tongue
No czasem jak kopie to wogóle nie kręci silnikiem tylko się sprzęgło ślizga. Tak samo jak byś wcisnął sprzęgło i próbował odpalić.
Przekierowanie