Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!

Pełna wersja: Komar gaśnie na 2 biegu
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam
Na wstępie napisze że przeszukałem mnustwo postów ale nigdzie nie znalazłem dokładnej odpowiedzi.

Problem wygląda tak :
Komarek odpala od kopnięcia, na 1 biegu można elegancko jechać moc chyba jest w normie bo ładnie idzie. Jeśli po jeździe na 1 odkręce świece to jest w dobrym brązowawym kolorze. Dodam że cały zakres obrotów na 1 biegu jest ok.
Problem zaczyna się gdy wrzuce na 2 bieg, przez chwilke jedzie (15 metrów) a potem gaśnie, nie ma znaczenia czy mu dodam gazu czy odejme. Jak odkręcam świece to jest już zalana.

Gaźnik jest nowy ale na wszelki wypadek jeszcze go przeczyściłem ale problem nie zniknął. Rególowałem na różne sposoby ale też niczego to nie zmienia.

Jedno jest pewne że mam nieszczelny układ wydechowy bo gwint na cylindrze już się mocno wyrobił.

Jak byście mogli pomóc to był bym wdzięczny

Pozdrawiam

Orty dwa-sialala
Na pewno nie jest to wina tego układu wydechowego, bo sam mam mocno wyrobiony gwint i jeździłem tak bez problemów.
Hmm, wygląda mi no na iskrę, a dokładnie na kondensator... A jak stoi na stópce, i jak dodasz mu max gazu, potrzymaj go tak chwilę, i zobacz czy przerywa. Po za tym, sprawdzałeś na innej świecy? Przerwę jaką ma? Jeździsz ze światłami? I nie radzę jeździć tylko na 1, bo jedzie wtedy wolno, a męczysz go.
Dzięki za pomysły, na jałowych jest stabilny, przy dodawaniu gazu na luzie tez jest ok, wkręca się ok i zchodzi z obrotòw tez prawidłowo. Świecy nie sprawdzalem.Co do kondensatora to nie powinien chodzić na ciepłym silniku a ja na 1 biegu mogę normalnie jeździć nawet po łące kilkanaście minut.
Przekierowanie