Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!

Pełna wersja: Ogar zalewa się.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Siema Big Grin Mam mianowicie problem w moim ogarku, ponieważ gdy go odpalę, ogar chwilę pochodzi a potem gaśnie. Oczywiście wykręciłem świecę... zalana... Zdaje mi się że ogara zalewa. Gdy go odpalę i od razu wsiądę i pojadę jest ok. Romecik chodzi jak talala ^^ Niedawno przeczyściłem kranik, założyłem nową rurkę, bo przy większych prędkościach do gaźnika za mało paliwa dostawał Sad Teraz za to dostaje tego paliwa za dużo Big Grin Tak to jest z tymi polskim zabytkami xD Dopiero od niedawna zacząłem interesować się motorowerami itp więc jestem jakby w tym początkujący. Dużo znam teorii co jak zrobić ale gorzej w praktyce. Teraz mam do was pytanie i prośbę. Co może być przyczyną tego? Czytałem coś o dwóch śrubkach na gaźniku i komorze pływaka. To coś w tym trzeba zmienić? O no właśnie. Chciałbym też wspomnieć, że Romet chodzi na bardzo szybkich obrotach :/ Jak to naprawić? Z góry dzięki za pomoc Wink
P.S Wiem że takie tematy już są, ale z żadnego z nich nie mogłem skumać o co chodzi :/
Na jakim masz rowku iglicę? Podegnij trochę blaszkę w pokrywie komory pływakowej.
Alek736 no spoko, tylko jestem w tym zupełnie zielony. W najbliższym czasie postaram się sprawdzić na jakim rowku jest iglica, ale nie rozumiem za bardzo o co chodzi z komorą pływakową. Komora pływakowa to jest to coś co się wciska żeby przelać paliwo do gaźnika tak? Jak to podgiąć?
w którą stronę się podgina blaszkę ?

tam jak masz ten ,,guzik'' do przelania paliwa to odkręcasz te dwie sruby i masz tam komorę pływakową ; ) Jest tam pływak i benzyna Wink na tej pokrywce co odkręciłeś jest złota blaszka i ją trzeba odgiąć , tylko nie wiem w którą stronę xd
Odkręcasz te 2 śrubki od tej komory i jest tam blaszka i doginasz ją do góry.
No dobra. Czyli mam rozumieć, że tylko mam to zrobić? Smile Nie trzeba nic iglicą robić czy kręcić śrubkami od gaźnika? I jeszcze jedno. Jak odpalam Rometa, czy jak jest ciepły, czy zimny zawsze są takie bardzo szybkie obroty... Jak to zmienić? Kiedyś było tak, że słychać było wyraźny odstęp między tymi dźwiękami z rury wydechowej.
Iglice też sprawdź na którym jest rowku.
A na którym powinna dokładnie być?
Na środkowym...
To wszystko mogę robić w wmontowanym gaźniku czy muszę go wymontować ? Dobra, dzięki wielkie. Jutro postaram się zrobić tak jak mi powiedzieliście.
Co do obrotów to je ustaw taką śrubką co jest na gaźniku ze sprężynką ( Odkręc ją trochę)
blaszka w górę zmiejsza poziom paliwa czy do dołu ?
Nie trzeba odkręcać gaźnika,z obrotami bym się na razie nie bawił.
Zrobiłem tak jak mi poleciliście, a przy okazji wyregulowałem obroty bo trochę było to pomieszane :/ Wielkie dzięki. Temat do zamknięcia.
Przekierowanie